Teslimat ve İade Şartları

TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

PAKETLEME

Paketler genellikle siparişinizi takip eden 1 iş günü içerisinde kargoya verilir. Sitemizde yer alan tüm ürünlerimizde (kapıda ödeme dahil) kargo ücreti ödenmemektedir.

Siparişini verdiğiniz her bir ürünümüz tarafımızca kontrol edilip ürünler zarar görmeyecek şekilde paketlenmektedir. Firmamızdan hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderiminin yapılması söz konusu değildir. Fakat niteliği itibariyle sitemizde satışa sunulan ürünlerin (cam ürün, seramik ürün, porselen ürün gibi) hassas ürünler olması, direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklenmesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Böyle bir durumda yapmanız gerekenler aşağıda yer alan siparişlerinizi teslim alırken dikkat etmeniz gereken hususlar bölümünde yer verilmiştir.

Siparişleriniz, taşıma sırasında oluşabilecek kırılmalara karşı tamamen güvenli olup her türlü hasarlı ürünlerinizi anında iade edebilirsiniz. İade Koşulları’na aşağıda İade Koşulları başlığıyla detaylı olarak yer verilmiş olup, ürün iadesinde nelere dikkat edilmesi husununda bilgi sahibi olabilirsiniz.

TESLİMAT

Müşterilerimizin marinevo.com’dan verdikleri siparişlerin tümü MNG kargo aracılığı ile teslim edilmektedir.

Siparişlerinizin durumu hakkında size tarafımızdan bilgi verilmekte, gönderi numarası iletilmektedir. Siparişlerinizi gönderi takip numarası ile kargo firmasının sitesinden de takip edebilirsiniz.

Siparişlerinizi teslim alırken dikkat etmeniz gereken hususlar:

Siparişini verdiğiniz ürünler size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızdayken kargo teslim fişini imzalamadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve gerekli gördüğünüz takdirde kargo paketini açarak kontrol etmeniz çok önemlidir. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık, eksiklik veya hasar söz konusu ise ‘Hasar Tespit Tutanağı’ hazırlatarak ürünü teslim almayınız. Teslimatta olumsuzluk yaşanması durumunda konuyla ilgili olarak kargo görevlisi yanınızdayken Marinevo Müşteri Hizmetleri yetkilisine 0850 840 88 09 veya 05301739006 numaralı telefonlarımızdan anlık olarak bilgilendirmede bulunabilirsiniz.

Hasarlı kolinizi tutulan tutanakla beraber kargo görevlisine iade ediniz. Yapılacak değerlendirme sonucu, satın almış olduğunuz ürünle ilgili izlenecek yol tarafınıza müşteri hizmetleri bölümümüz tarafından bildirilecektir.

Kargoyla teslimi yapılan tüm siparişlerin teslimatı faturaya göre yapılmaktadır ve faturanız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içerisinde 1 nüsha olarak size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz. Eğer faturanız, siparişinizle birlikte teslim edilmezse lütfen bize bildiriniz. Faturanızın bir kopyası aslı gibidir kaşeli olarak tarafımızdan size tekrar yollanacaktır.

İADE KOŞULLARI

Müşterilerimiz, siparişlerini ilgili kanun hükümleri gereğince yasal süre içinde iade edebilme hakkına sahiptir. İade durumlarında müşterilerimizin siparişi aldıktan sonra herhangi bir nedenle iade etmek isterse en yakın kargo şubesine teslim ederek herhangi bir kargo ücreti ödemen iade edebilecektir. Fakat iade işleminin gerçekleşebilmesi için ürünün ambalajının bozulmaması ve ürünün kullanılmaması gerekmektedir. Aksi halde Marinevo, iade işlemini  kabul etmeme hakkına sahiptir. Marinevo gerekli görürse mail yolu ile yazılı bir şekilde ürünün iade nedenini bildirmelerini ve ihtiyaç duyulması halinde de iade edilecek ürünün fotoğrafını isteyebilecektir.

Yukarıda bahsi geçen tüm koşullar ve kurallar aynen geçerli olup, marinevo.com sitesinden alışveriş yapan herkes sitede yer alan tüm hükümleri aynen kabul etmiş sayılır.