Güvenli Ödeme

GÜVENLİ ÖDEME

Marinevo olarak kişisel bilgilerinizi yetkisiz kişilerin erişiminden korumak için en üst düzeyde özen göstermekte ve en yüksek güvenlik standartlarını kullanmaktayız.

Bir sipariş esnasında veya sunduğumuz diğer hizmetler çerçevesinde verdiğiniz kişisel bilgiler teknik güvenlik sistemleri ve ek yetkilendirme işlemleri ile korunur.

Bu durum, bilgilerinizin hem aktarımı hem de sunucularımız üzerinde kayıt edilmesi esnasında geçerlidir.

Veri güvenliği mevzuatımız, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygundur.

İnternet mağazamız üzerinde farklı noktalarda isim, adres, e-posta adresi, vb. kişisel bilgilerinizi hiçbir şekilde 3. şahıslara ya da firmalarla paylaşmıyor, yalnızca sizin izniniz ve bilginiz dahilinde kullanıyor ve bunları işliyoruz.

Aşağıda bize verdiğiniz bilgilerle ne işlemler yapıldığına dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Veri Toplama

İnternet mağazamızda alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde satılmamakta veya başka kurum ve kuruluşlarla kesinlikle paylaşılmamaktadır.

Kişisel bilgilerinizi, siparişlerinizin yerine getirilmesi ve faturalandırılması, bireysel müşteri girişi için kayıt işlemi, haber e-bültenimiz ve hizmet taleplerinizin işleme alınması gibi işlemler için kullanmaktayız.

Ayrıca size sunduğumuz hizmeti sürekli daha iyi hale getirebilmek için kişisel bilgi özelliği taşımayan başka veriler de kaydediyoruz.

Sunucu günlüğü dosyalarımızda taraycınızın otomatik olarak bize aktardığı bilgileri de saklıyoruz.

Bunlar:

Tarayıcı türü/sürümü
Referrer URL (ziyaret edilen bir öncesi sayfa)
Erişimi yapan bilgisayara ait hostname (IP adresi)
Sunucu sorgusunun saati

Bu veriler kişiyle ilişkilendirilerek saklanmaz.

Aynı zamanda bu veriler başka veri kaynaklarıyla da birleştirilmez.

IP adresiniz ziyaretinizin ardından hemen silinir.

Verilerin İletilmesi

Marinevo, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı; bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin alınmasına karşın, siteye ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Marinevo’nun herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Teknik

Veri aktarımında 256 bit şifreleme ile birlikte SSL güvenlik protokolü (Secure Socket Layer) olarak adlandırılan yöntem kullanılmaktadır.

Bu teknoloji en üst düzeyde güvenlik sağlamakta ve örneğin veri güvenliği için kullanılmaktadır.

Veri aktarımının şifrelenmiş olduğunu tarayıcınızın alt durum çubuğundaki kapalı bir anahtar veya kilit sembolünden anlayabilirsiniz.

Ödeme işlemlerinde güvenlik

Alışveriş sepetinizi onayladıktan sonraki tüm işlemler sizin bilgisayarınız ve iyzico ödeme altyapısı arasında 256-bit şifrelenmiş elektronik ortamda gerçekleşmektedir.

Kredi kartı bilgileriniz, site yöneticileri dahil herhangi bir üçüncü şahıs tarafından görüntülenemez.

Girdiğiniz kredi kartı bilgileri sadece alışveriş esnasında kullanılmakta ve hiçbir şekilde sitenin veri bankasında tutulmamaktadır.

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir.

Bazı durumlardan bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir.

Bu durumda bankanız sizi bankada kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir.

Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.

Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir.

Lütfen girdiğiniz telefon numarasının doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için sisteme girmiş olduğunuz numaralar ve e-posta adresiniz kullanılacaktır.

Tarafınızdan www.marinevo.com sayfasına girdiğiniz veya bizim hakkınızda kaydettiğimiz hiçbir kişisel bilgi üçüncü kişi veya kuruluşlara aktarılmamaktadır.

Bilgi edinme ve itiraz hakkı

Güvenliğiniz bizim için önemlidir. Bu nedenle her zaman, veritabanımızda saklı olan kişisel bilgilerinize, bunların kaynağına, alıcısına ve saklama amacına dair bilgi alma hakkına sahipsiniz. Kişisel verilerinize dair detaylı bilgi almak istemeniz durumunda, talebinizi [email protected] e-posta adresimize iletebilirsiniz.